Festival světla se blíží….

4. 8. 2022 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

7. ročník festivalu VARY°ZÁŘÍ se ponese v rytmu svobodného snění.

Svoboda je klíčová věc pro jakoukoli tvorbu. Ač mnoho zásadních uměleckých děl vznikalo za doby krize, tak jenom minimum těchto děl mohlo být v dobách nesvobody obdivováno a užíváno. Teď máme štěstí nacházet se v období svobodném, tak pojďte s námi snít a žít naplno v krásném a zdravém městě!

Trasa festivalu i v letošním roce provede centrem města. Hotel Thermal dostane každý den jinou fasádu.

Iluzivní instalace Second Litany od Borise Vitázka se ocitne přímo v jámě lvové – a to v proluce v ulici I.P. Pavlova po bývalé centrále Gestapa.

V Alžbětiných lázních  a Dvořákových sadech zahnízdí dvě rozsáhlé instalace. Obří světelní ptáci umělkyně Pavly Beranové upozorní na krásu písma, jako symbol svobody a uchovatele národní tradice. Na světelné cestě potkáte i vyšší bytosti – anděly se svítícími křídly.

Mlýnská kolonáda poskytne tentokrát úplně jiný zážitek.  Zde se představí vrcholná instalace skupiny Raumzeitpiraten s názvem Octopus Garden, která nabídne hru světla se stíny a to pomocí udělátek nejrůznějších tvarů a schopností.  Další zábavné světelné umění bude reprezentovat i instalace BROCKEN 5 od japonského umělce Yasuhiro Chida.

Středobodem festivalu bude Zámecká věž! Ta si na festival oblékne stylové světelné roucho a doprovázet jí bude Karlovarský symfonický orchestr.

Chybět nebude samozřejmě ani  videomapping, tentokrát na budově Spořitelny.  Pochází z dílny Ukrajinské umělkyně Svitlana  Reinish. Její snění o svobodě není třeba dále vysvětlovat, snad jen nalákat na záplavu efektů a pozitivních barev.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum