Facelift

Lifting obličeje a krku (Facelift)

řeší problematiku projevů stárnutí. Plastická operace obličeje nemůže zastavit proces stárnutí, jeho projevy však oddálí o několik let. Jedná se o vypnutí kůže a podkožního aparátu obličeje a krku. Díky novým metodám v kosmetologii a korektivní dermatologii se velmi dobře daří zmírnit a oddalovat projevy stárnutí obličeje. Přesto facelift i v současné době patří stále k nejčastějším estetickým operacím, protože je-li správně načasován, jeho efekt je stále nejvýraznější a dlouhodobý. Pokud je třeba řešit problémy stárnutí celého obličeje, měl by být nejprve proveden lifting obličeje a krku - facelift, pak následuje operace očních víček a nakonec lifting čela.
Facelift může být prováděn u žen i mužů. U mužů však nejsou vždy tak dobré možnosti zastření jizev díky postupně řídnoucím vlasům a navíc dojde vytažením kůže k posunu růstu vousů těsně před i za ušní boltec.

Příprava před liftingem obličeje a krku

Pokud se rozhodneme pro facelift, je třeba vědět, že operační zátěž  i pooperační průběh je již poměrně většího rozsahu, i když hojení a regenerace tkání obličeje je vždy velmi dobrá a poměrně rychlá.
Rozhodně musíme provést kompletní předoperační vyšetření, předpokladem pro tento zákrok je dobrý a stabilizovaný celkový zdravotní stav.

Zákrok

Zákrok provádíme v kombinaci místního a celkového znecitlivění. Celkové znecitlivění může být buď celková anestézie nebo tzv. analgosedace (anestesie řízená nitrožilně).

Pooperační průběh po faceliftingu

Po liftingu obličeje je nutná hospitalizace alespoň do druhého dne, kdy je proveden první převaz. Pokud je průběh standardní, jsou při tomto převazu odstraněny drény a pacient může být propuštěn do domácího ošetřování. Vždy je třeba dodržovat polohu na zádech s vyvýšenou hlavou. Celkový obvaz však zůstává dle pokynů ošetřujícího lékaře 3-5 dnů po operaci.

Zdroj: www.uem.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum