E-­kniha mapuje židovské památky v kraji

29. 3. 2013 | Tipy a rady

Občanské sdružení SeeMedia vydalo e-knihu s názvem "V paměti synagogy - Židovské hřbitovy a památky Karlovarského kraje". Publikace přibližuje historii židovských předků, seznamuje s nejvýznamnějšími památkami Karlovarského kraje a vybízí k zajímavým a nevšedním výletům. Stáhnout si jí může každý, a to zcela zdarma. Uvedl to web Karlovarského kraje.

E-kniha by měla sloužit rovněž potomkům židů, kteří se chtějí podívat na místa, kde žili jejich předci. Ti odešli nebo byli vyhnáni do Izraele, USA, Německa apod. Publikace má také varovat před tím, kam až může dojít lidská nesnášenlivost a rasismus.

Uvnitř e-knihy naleznete nejen informace o židovských památkách z 23 měst a obcí Karlovarského kraje, ale například i rady ohledně toho, jak se chovat na židovském hřbitově či jak si třeba vyložit symboliku náhrobků.

E­-knihu finančně podpořila Evropská unie z programu Mládež v akci a je volně ke stažení na internetových stránkách sdružení. V současné době je k dispozici pouze v českém jazyce. Do budoucna by však měla přibýt i její anglická a německá verze.

Zdroj: Karlovarské novinky, autor: vma

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum