Do lázní Karlovarského kraje

18. 11. 2022 | Z Karlových Varů, Zdraví a lázeňství

Využijte léčivých účinků minerálních pramenů k detoxikaci a posílení imunity

Vkrásné přírodě mezi lesy a loukami s čistým ovzduším se nacházejí romantická lázeňská města, která přitahují nejen lázeňské hosty, příznivce sportu a zdravého životního stylu, ale také mladé páry a rodiče s dětmi, kteří se rádi nechají rozmazlovat.

Největším darem, který byl Karlovarskému kraji dán do vínku, jsou světově unikátní léčivé minerální prameny. Na organismus člověka působí celostně bez nežádoucích vedlejších účinků jako mnohé léky. Nejenže pomáhají při léčbě mnoha onemocnění včetně těch chronických, ale dokážou organismus detoxikovat od škodlivých látek a výrazně přispívají k posílení imunitního systému.

LÁZNĚMI PROTI STRESU A SYNDROMU VYHOŘENÍ

Rostoucí pracovní tempo a vysoké nároky mohou vést k syndromu vyhoření. Ten narušuje osobní i pracovní vztahy, vede k závažnějším onemocněním, a neblaze se tak podepisuje na celkové kvalitě života. Preventivní lázeňské léčebné pobyty mají dlouholetou tradici a zvyšují odolnost vůči působení nepříznivých zátěžových vlivů.

HÝČKAT SE NENÍ HŘÍCH, ALE NUTNOST.

Přijeďte si odpočinout a načerpat síly do lázní. Relaxační pobyty jsou určené k tomu, abyste se odpoutali od každodenních starostí, ulevili tělu od počínajících bolestí způsobených pracovními stereotypy, načerpali energii, očistili se od stresu a lépe naladili jak po fyzické, tak psychické stránce. Užívejte si tělové a obličejové rituály plné bylin, přírodních olejů nebo čokolády. Masáže s nádechem orientu, saunování, vířivky a bazény. Nabídka pobytů je široká a vyberete si z ní určitě i vy.

RÁJ ODPOČINKU V SRDCI PŘÍRODY

V přírodním prostředí lázeňské terapeutické krajiny Karlovarského kraje se nachází hned pět proslulých lázeňských měst s romantickou atmosférou. Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně společně tvoří proslulý lázeňský trojúhelník, který byl v loňském roce zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Na vaši návštěvu čekají i první radonové lázně na světě – Jáchymov a Lázně Kynžvart s výjimečně čistými klimatickými podmínkami.

Zdroj:  Speciál DNES

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum