Altán Bellevue

dřevěný sloupový altán

Poloha: na návrší severovýchodně nad lázeňským centrem Karlových Varů
Období výstavby: podzim 1834
Architekt: neznámý
Oficiální zpřístupnění: podzim 1834
Přístupnost: volně přístupný

Přístup k objektu

Přístup č. 1: Krátkou procházku z lázeňského centra města od Vřídla zahájíte ve Vřídelní ulicí pravém břehu říčky Teplá. Po asi 400 metrech odbočíte do Ondřejské ulice, kterou vystoupáte po překonání hlavní silnice až do nejvyššího bodu návrší, kde na křižovatce odbočíte Máchovou ulicí až do parku, kde se altán nachází. Celý výlet je dlouhý asi 1 kilometr a zabere Vám asi 20 minut.

Přístup č. 2: Druhou možností je vyjet do Drahovic autobusy MHD č. 10 a MHD č. 15 na zastávku Havlíčkova a odtud vystoupat Máchovou ulicí přímo k návrší s altánem v přilehlém parku.

Historie objektu

Původně vyhlídkou dřevěný sloupový altán Bellevue v antikizujícím slohu byl postaven na podzim roku 1834 na tehdy odlesněném návrší, zvaném původně Šibeniční vrch, při cestě do Drahovic severovýchodně nad lázeňským centrem Karlových Varů. Na pahorku na místě altánu stávalo až do zrušení hrdelního soudnictví v roce 1786 staré karlovarské městské popraviště s šibenicí. Dne 15. června 1885 byl původní altán pro špatný stav stržen a znovu vystavěn.

Altán je dnes obklopen vzrostlými stromy, které znemožňují výhled na lázeňské město v údolí. Návštěva altánu, doplněného lavičkami, však nabízí příjemnou zastávku při procházkách do této části Karlových Varů. Nedaleko altánu si můžete prohlédnout barokní sochu Panny Marie.

Podrobné informace o historii altánu Bellevue

 

Poloha

Mapa hotelu

Altán Bellevue


O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum