Životu na stopě II.

Životu na stopě II.

Vstupné

zdarma

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Putovní výstava fotografií na podporu pacientů po transplantaci kostní dřeně.

Bylo mu 40, když od lékaře slyšel diagnózu akutní leukémie. Do té doby aktivní a v mnoha oblastech angažovaný Jaroslav Hora, muž v nejproduktivnějším věku, se najednou ocitl v situaci, na kterou nebyl připraven. Nikdo není. Dosavadní život vyměnil za pobyt na lůžkovém oddělení Ústavu hematologie a krevní transfuze (ÚHKT), největšího specializovaného zařízení pro poruchy krvetvorby u nás. Podstoupil dvě transplantace kostní dřeně. Nyní se Jaroslav Hora snaží podporovat pacienty se stejným osudem. Jedním z projektů je výstava jeho fotografií Životu na stopě II, jejíž vernisáž proběhne 10. května od 17 hodin.

Série fotografií z procházek Prahou a z expedice do Norska vznikla v průběhu minulého roku a navazuje na snímky z prvního projektu Životu na stopě. Cílem je podpořit pacienty po transplantaci kostní dřeně, vnést do povědomí veřejnosti informace o problematice lidí s poruchou krvetvorby a získat prostředky na jejich podporu. „Ti, kteří si akutní leukémií prošli nebo procházejí, vědí, jak nelehkou cestou je třeba jít. Je to ale cesta, ne slepá ulice. A všechny cesty někam vedou. Ta moje vedla zpět k tomu, co jsem dělal a měl rád dříve, před nemocí. Chvíli to trvalo, nebylo to bez překážek, ale už zase kráčím cestou svých původních stop – cestuji a fotím,“ říká Jaroslav Hora.

Projekt Životu na stopě vznikl díky společnosti na podporu pacientů po transplantaci kostní dřeně STOPA, z. s., a ve spolupráci s Českým registrem dárců krvetvorných buněk. Součástí vernisáže tak bude i možnost vstoupit přímo na místě do registru dárců.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum