ZAHRADA SENIORŮ otevře už v květnu a přístupná bude zdarma

15. 4. 2021 | Z Karlových Varů

Začátek roku 2021 v Karlových Varech přinesl i řadu novinek. Jednu z nich určitě uvítají všichni senioři. Těšit se mohou na nové místo k setkávání a oblíbeným aktivitám. Město Karlovy Vary pro ně totiž připravilo nový projekt. 

„Chtěli jsme pro naše seniory připravit něco, co tu dosud nebylo, místo, kde by se mohli scházet, komunikovat a třeba se i zapojit do nějakých aktivit. Bohužel nám záměry trochu překazila pandemie koronaviru, a tak jsme letos na přelomu ledna a února vymysleli venkovní komunitní zahradu,“ vysvětluje primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Konkrétně se bude jednat o zahradničení a zapojit se do něj mohou všichni karlovarští senioři. Z několika možných míst vytipovalo vedení radnice tu nejvhodnější variantu, v karlovarské čtvrti Drahovice, v bývalém zahrádkářství „Flora“, které je v areálu Správy lázeňských parků. Místo je dobře dostupné městskou hromadnou dopravou linkami číslo 3 a 15, v blízkosti se dá také zaparkovat, prostor je bezbariérový, má příjemné zázemí a nechybí ani nové sociální zařízení.

Přemýšleli jsme opravdu dlouho, původně přicházela v úvahu možnost vybudovat ho v našich lázeňských lesích. Připravili jsme menší anketu mezi seniory a ukázalo se, že to není ideální místo. 

Co mohou karlovarští senioři od nového centra očekávat?

Na to je jednoduché odpověď, prozrazuje ji už samotný název. V Zahradě seniorů se mohou scházet, sami si vypěstovat v záhonku a následně odnést domů třeba bylinky nebo zeleninu.

Registrace samotná ani možnost navštívit Zahradu seniorů navíc nebude zpoplatněna.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum