Vánoční Vary rozzáří Mlýnskou kolonádu

8. 11. 2019 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Vánoční trhy v Karlových Varech se letos odehrají v kulisách lázeňského centra. Začnou v sobotu 30. listopadu a potrvají do 26. prosince. Sváteční atmosférou bude protknuta celá trasa od hotelu Thermal ke Grandhotelu Pupp. Centrem dění bude Mlýnská kolonáda, kam budou situovány trhy a doprovodný program. Vánoční strom a atrakce pro děti najdou návštěvníci u Thermalu. Celá lokalita bude nově vyzdobena a nasvícena, na několika místech lázeňské zóny najdou zájemci oblíbené vánoční fotokoutky, dopravu mimo jiné zajistí vánoční vláček.

V doprovodném programu se představí děti z karlovarských mateřských, základních a uměleckých škol, místní umělci i známé tváře české hudební scény jako jsou Michal Hrůza, Jitka Zelenková, Josef Laufer, Maxim Turbulenc a další.

Pro vánoční trhy pořídilo město dvě desítky nových stánků. Na jejich designu se podílela Kancelář architektury města, aby poskytly dostatečný komfort prodejcům a zároveň dobře zapadly do prostoru lázeňského centra.

Vánoční strom bude nainstalován na prostranství před Thermalem. Slavnostně rozsvícen bude na první adventní neděli, 1. prosince v 17:30. V jeho blízkosti vyroste také dřevěný betlém a děti se zde zabaví na kolotoči a dalších atrakcích. Ani zde nebudou chybět stánky s vánočním sortimentem.

Návštěvníky vánočních trhů dopraví do lázeňského území vánoční vláček. Jezdit bude na trase Hlavní pošta – Thermal – Lázně III – Divadelní náměstí – Císařské lázně. Komfortní dopravu zajistí také běžné linky MHD, které obsluhují zastávku Lázně III (linky č. 1 a 4), spoj č. 2 na Divadelní náměstí nebo linka č. 13 jezdící k lanovce Imperial.

 Vánoční trhy Karlovy Vary mají své webové stránky www.vanocnivary.cz a také FB profil https://www.facebook.com/novevanocnitrhy/.

 Zdroj: mmkv

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum