U karlovarského Thermalu budou dva bazény, jeden naplní jen termální voda

20. 4. 2021 | Z Karlových Varů

První návštěvníky přivítá po rekonstrukci karlovarský hotel Thermal v červnu. Na začátku léta začnou veřejnosti sloužit také bazény. Jeden z nich bude určený výhradně pro termální vodu. Se svými rozměry 15 krát 10 metrů bude největší ve městě. Saunová část bazénového komplexu bude hotová na podzim.

Bazénové centrum už mění svou podobu. Vana bazénu bude z nerezu, její okolí ale bude mít stejnou podobu jako v 70. letech minulého století. „Podařilo se nám zajistit stejné obklady,“ poznamenal ředitel hotelu Thermal Vladimír Novák.

Původně jeden velký bazén bude nahrazen dvěma menšími. Ten větší o rozměrech 39 krát 15 metrů bude napuštěný běžnou vodou. V tom druhém bude vřídelní voda a s nádrží o rozměrech 15 krát 10 metrů bude největší svého druhu v Karlových Varech. V případě tohoto bazénu byla velikost limitována zdrojem termální vody.

Rekonstrukce hotelu, která přijde na 580 milionů korun, sníží jeho energetickou náročnost na polovinu. Navíc hotel získá pokoje odpovídající současným standardům, odpovídající zázemí, bazénové a saunové centrum. To přijde na zhruba 148 milionů korun. 

Hotel se také vrátí ke své původní hnědé barvě, ta na některých místech změnila své odstíny až k červené. Ve vybavení zůstanou i původní křesla, která se dočkala přečalounění. Dřevěné obložení chodeb a pokojů bude z modřínové dýhy.

Jednou ze zajímavostí Thermalu je, že v současné době nemá pokoj číslo 13. Ve 13. patře se ale dodnes dochovalo zařízení pro pokojské, podle kterého se orientovaly při úklidu či péči o hosty. Na něm ještě pokoj 13 je. Kdy ke změně došlo, se už dnes neví.

Autor: Petr Przeczek
Zdroj: https://www.impuls.cz/regiony/karlovarsky-kraj/hotel-thermal-rekonstrukc...

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum