Toulky za výtvarným uměním s KarlovyVARY° CARD

10. 11. 2017 | Z Karlových Varů, Z okolí Karlových Varů

Přichází zima, období leckdy nevlídného počasí, kdy procházkou rádi dojdeme do tepla galerie a v klidu tohoto výstavního prostoru se pak můžeme obdivovat pracím známých i méně známých umělců. V lázeňském městě máte s KarlovyVARY° CARD takových možností hned několik…

Procházka od Vřídla, kolem Grandhotelu Pupp a Císařských lázní, vás dovede až ke Galerii umění. V historické budově galerie je k vidění nejen stálá sbírka toho nejlepšího z děl klasiků českého výtvarného umění 20. století, ale i autorské výstavy soudobých umělců. Až do konce tohoto roku zde můžete shlédnout výběr osobité malířské tvorby Aloise Wachsmana (1898-1942), zakládajícího člena skupiny Devětsil a významné osobnosti české meziválečné avantgardy.

Procházkou z Dvořákových sadů, vzhůru k pravoslavnému chrámu a dále historickou zástavbou Westendu dojdete až k jedinečné Becherově vile. Ta po nedávné rekonstrukci získala novou, moderní tvář interaktivní galerie. Její hlavní náplní jsou výstavy autorů především mladší a střední generace a jak již název galerie napovídá, návštěvníci mohou v mnoha případech do výstavy vstupovat. Od poloviny listopadu galerie představuje výstavu Čapek & Čapek / Hravě světem velkých umělců Josefa a Karla. Při své návštěvě neopomeňte ani prohlídku expozice věnované životu rodiny Becherů s výkladem k historii Becherovy vily.

Mimo karlovarských galerií navštivte s KarlovyVARY° CARD například galerii Letohrádek Ostrov, chebské artcentrum Galerie 4 nebo Galerii výtvarného umění v Chebu.

 

 

 

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum