Ten druhý život

Putovní výstava fotografií ze zahraničních misí Armády ČR

Ten druhý život

Vstupné

zdarma

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Od 6.6. do 20.6 bude možné v prostorách Tržní kolonády shlédnout putovní výstavu fotografií ze zahraničních misí Armády ČR s názvem Ten druhý život.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční v úterý 6. 6. 2017 od 14:00 v prostorách Tržní kolonády za účasti představitelů města, místní posádky a dalších organizací, které se na výstavě podílejí.

Cílem výstavy je ukázat netradiční pohled na zahraniční nasazení Armády ČR, na 43 fotografiích tak mohou návštěvníci shlédnout zejména obyvatele a prostředí z míst, kde jsou nasazeni čeští vojáci. Jde o fotografie z misí v Afghánistánu, Iráku a Mali. Zároveň je záměrem touto formou seznámit návštěvníky s nasazenými vojáky jako válečnými veterány, a s tím, že jejich služba má význam pro obyvatele v místě jejich nasazení, ale i pro obyvatele České republiky, a to i v souvislosti s existencí a činností Komunitního centra pro válečné veterány, které bylo jako pilotní projekt zřízeno v rámci Vojenské nemocnice Brno.

Autory fotografií jsou David Jirásek, který zachytil zejména nasazení 601. skupiny speciálních sil, dále npor. Gabriela Horáková, vojenská kaplanka z Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov, rotný Radek Venglář ze 71. Mechanizovaného praporu z Hranic, kapitán Jan Czvalinga, praporčík Josef Spurný a nadrotmistr Jiří Švejda z 22. Základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou a profesionální fotoreportérky Lenka Klicperová a Jarmila Štuková.

Výstava navazuje na loňský velmi úspěšný ročník výstavy, kterou navštívilo v sedmi městech České republiky přes deset tisíc návštěvníků.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum