Studentská soutěž zná své vítěze

6. 9. 2017 | Soutěže, Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Karlovy Vary se o prvním zářijovém víkendu opětovně zahalily do barevných světel. Letošní ročník festivalu světla VARY°září byl specifický svým spojením se světovým pohárem v triatlonu. To přineslo programové změny a kumulace velkého množství lidí do sobotního večera. Počasí v letošním roce nepřálo tolik jako při loňské premiéře, čtvrteční a páteční dešťové přeháňky připravily organizátorům nejednu horkou chvilku. Na večery se pak naštěstí lehce umoudřilo, a ačkoliv teplo tedy nebylo, alespoň nepršelo. 

Pátek byl věnován studentské soutěži ve videomappingu na budovu Alžbětiných lázní, nad níž převzal záštitu rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, který se akce i osobně zúčastnil a na závěr předal tvůrcům ocenění. Do soutěže se přihlásilo celkem 6 studentů, o vítězích rozhodli návštěvníci akce svým hlasováním prostřednictvím mobilních zařízení. A jak to tedy dopadlo? Nejlepší videomapping z pohledu návštěvníků připravila Klára Straková z Vysoké školy ekonomie a managementu. Její práce s názvem Mystical Forest získala přes 50 % všech hlasů a sama autorka k ní doplnila: „Projekce Mystical Forest je obrazem evolučního vývoje od samotného semínka stromu, po život fauny v něm a zrození životadárného pramene.“ Na druhém místě se těsně umístil Jan Adamus z Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze s prací „Altum“, která odpovídala na otázku „Můžeme si být jistí, že je náš svět opravdu reálný? Nežijeme v počítačové simulaci, tak jak to tvrdí Elon Musk?“. Cena za třetí místo  putuje do Ústí nad Labem Františku Pecháčkovi z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, který připravil na budovu Alžbětiných lázní projekci s názvem „Voda je život“.

Sobotní večer pak na trasu od Alžbětiných lázní po Grandhotel Pupp přilákal mnoho návštěvníků, kteří se museli vypořádat i se stísněnými podmínkami průchodu, způsobenými pořádáním světového poháru v triatlonu ve stejném termínu. I tak rozličné projekce rozzářily celé město, a jak ohodnotil jeden z návštěvníků: „Nádherný zážitek, který rád zopakuji každým rokem. Za mě opravdu úžasná akce, která Varům moc sluší.“

A tak tedy věřme, že Karlovy Vary budou v září 2018 zase zářit při „VARY°září 2018“.

Webové stránky akce https://varyzari.karlovyvary.cz/

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum