Start sezóny v Kyselce bude velkolepý

24. 4. 2013 | Z okolí Karlových Varů

Již podruhé bude v Kyselce otevřena lázeňská sezona, a to v duchu letošních kulatých výročí.  
 

V srpnu uplyne 160 let, kdy bylo hlavní zřídlo přejmenováno na Ottův pramen (pozn.: po řeckém králi Otto I. (1815-1867). Druhé výročí se týká přímo lázní Kyselka. Letos uplyne 140 let od jejich založení. V roce 1873 koupil Heinrich Mattoni lázně i s okolními pozemky od Heřmana Černína z Chudenic za 405 000 zlatých, informoval Karlovarské novinky Martin J.Kadrman, viceprezident Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR (ASORKD).

Druhý ročník Kysibelského velejuchu, který se koná v sobotu 18. května od 14:00 v lázeňském parku i u kina proto nabídne návštěvníkům bohatý program. „Příjezd pana Mattoniho ohlásí soubor lesních rohů a Sbor loketských ostrostřelců vypálí oslavnou salvu, žehnat prameni bude pan farář Vladimír Müller ze Staré Role,“ odhaluje podrobnosti programu Kadrman.

Živou hudbou návštěvníkovu duši uspokojí karlovarské skupiny TREPKA, Shadows Revival Karlovy Vary a Strécovská Veselka Milana Veselého. Děti kočárem povozí Pavel Bečka z Vojkovic. Změřit tlak i cukr v krvi lázeňských hostů budou mít na starost studenti karlovarské střední zdravotnické školy. Nově digitalizované kino bude promítat krátké filmy o lázních Kyselka. Lidé uvidí i historické dělo, ze kterého ostrostřelci několikrát vypálí na oslavu výročí založení lázní o pojmenování Ottova pramene.

O další zábavu se postará známý pražský bavič Milan Pitkin.

„Uvítáme i lázeňské hosty v dobovém oblečení. Minulý rok jsme z asi pěti set návštěvníků napočítali patnáct párů, kteří jakoby přišli z devatenáctého století. Byl to krásný pohled. Věříme, že po loňské zkušenosti přijde dobově oblečených ještě víc návštěvníků,“ dodal Pavel P. Ries, prezident ASORKD.

Zdroj: Karlovarské novinky, autor: vma

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum