Rozhodnuto už teď: Vánoční trhy budou před kolonádou

5. 6. 2019 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Tradiční vánoční trhy v Karlových Varech budou mít letos jinou podobu. Konat se budou v lázeňském centru a hlavní část trhů bude u Mlýnské kolonády. město tak chce přilákat obyvatele do lázeňské části města a zároveň ve vánočním období zatraktivnit tuto část města.

"Letošní vánoční trhy by měly probíhat od lázeňského hotelu Thermal až k hotelu Pupp. To znamená, měly by projít celým územím s tím, že hlavní centrum bude na Mlýnské kolonádě. V současné době spolu s Kanceláří architektury města vybíráme podobu stánků, které bychom měli nechat vyrobit. Do konce června bychom měli vědět, jak budou vypadat," uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (za ANO).

"Nebudu to předem kritizovat," uvedl ředitel Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád Milan Trnka. "Radní se rozhodli pro nové místo. Má to být na přemostění Mlýnské kolonády a kolonádní prostory mají být ochráněny před tím, aby byly znečišťovány. To jsou podmínky, které jsem já dával, aby se z kolonády nestala jídelna. To prý nehrozí, tak uvidíme, jaké to tam bude. My jako správci musíme dbát na čistotu kolonád. Trhy ano, ale prostory kolonády nesmějí být dotčeny," komentoval ředitel.

V posledních letech se vánoční trhy odehrávaly ve Smetanových sadech u hlavní pošty. Novou podobu a místo trhů vybralo město po dohodě s hoteliéry a lázeňskou komisí.

Jenže zatímco ve správním centru města lze, byť za poplatek, zaparkovat, do lázeňského centra se návštěvníci autem nedostanou. Podle primátorkyto chce město řešit tím, že Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) zakoupí vytápěný vláček, který bude zajíždět do lázeňské části města.

Zdroj: Právo

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum