Regionální den železnice 2020 Karlovy Vary

historický parní vlak

Místo

Karlovy Vary

Vstupné

jízdné

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Plakát si můžete stáhnout zde.

Regionální den železnice v Karlových Varech se letos v sobotu 5. září ponese v duchu oslavy 150. výročí zahájení provozu vlaků mezi stanicemi Cheb a Karlovy Vary. Pro návštěvníky jsou přichystané nostalgické jízdy parního vlaku z Karlových Varů do Chebu a zpět a odpoledne z Karlových Varů přes Cheb do Mariánských lázní. Při této příležitosti bude vypraven zvláštní vlak vedený parní lokomotivou 475.179 „Šlechtična.“

Návštěvníci se mohou těšit na historické parní jízdy z Karlových Varů do Mariánských lázní a z Chebu do Karlových Varů. O zábavu ve stanicích i ve vlaku se postará kapela Švejk band pod vedením pana Karpíška s písničkami z počátku 20. století, na nádraží v Karlových Varech je připravena výstava fotografií Jindricha Nového k 150. výročí zahájení provozu a ve stanicích Karlovy Vary a Cheb se představí půjčovny kol ČD Bike. Po příjezdu do Mariánských Lázní bude představen nově zrenovovaný Císařský salónek a výstava fotografií z kalendáře Českých drah pro rok 2020.

„Provoz mezi Karlovými Vary a Chebem byl na Horním nádraží zahájen dne 19. 9. 1870. Jsem velice rád, že si toto významné datum dnes můžeme i přes opatření proti šíření nemoci Covid-19 připomenout nostalgickou jízdou vlaku vedeného právě parní lokomotivou Šlechtična, která na této trati jezdila v polovině minulého století,“ říká Vladimír Omelka, obchodní ředitel Regionálního obchodního centra Karlovy Vary.

Jízdenky se budou prodávat v den konání akce.

ČD dále upozorňují cestujicí, že od 1. září platí povinnost nošení roušek ve veřejné dopravě včetně nostalgických jízd.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum