Příměstský tábor Sv. Linhart

Místo

Karlovy Vary

Vstupné

3500 Kč / dítě

Termíny

Pondělí 16. 8. 2021 do 20. 8. 2021
Termín je již obsazen
Pondělí 23. 8. 2021 do 27. 8. 2021
Termín je již obsazen

Termíny konání v roce 2021

19. - 23. 7. Termín je již obsazen
26. - 30. 7. Termín je již obsazen
16. - 20. 8. Termín je již obsazen
23. - 27. 8. Termín je již obsazen

Vždy v čase 8:00 - 16:00.

Místo konání

Lázeňské lesy Karlovy Vary se základnou ve středisku na Svatém Linhartu (GPS: 50°12′31.827″N 12°50′ 39.5514″E). Parkování v blízkosti budovy.

Věková skupina

6 - 15 let

Sraz účastníků

7:30 - 8:00 u střediska Sv. Linhart

Odevzdávání účastníků

16:00–16:30 u střediska Sv. Linhart

Poznámka: Při nepříznivém počasí můžeme program změnit, místo vyzvedávání a odevzdání dětí tedy může být upřesněno, rodiče budou včas informováni.

V ceně je zahrnuto

celotýdenní program, 4× oběd, špekáčky na opékání, cesta autobusem na celodenní výlet na Odeř, návštěva lanového centra, jízda zip-line, výuka angličtiny, kurz přežití v přírodě

Upozornění

Děti vybavte pláštěnkou, pevnou obuví a oblečením vhodným pro celodenní pobyt v lese. Na každý den dejte dětem svačinu, pití, na celodenní výlet autobusem kinedryl. Na základně na Svatém Linhartu bude k dispozici drobné občerstvení (ovoce, sušenka) a voda k doplnění lahví.

Informujte lektora o veškerých zdravotních omezeních dítěte, alergiích (plánována je i ukázka včelstev), speciálních dietách, užívaných lécích, omezeních po úrazu. Užívané léky musí mít dítě s sebou!

Kapacita tábora je omezena (max. 20 dětí).

Cena

3500 Kč / dítě (cena za sourozence 3200 Kč)

Informace k platbě obdržíte po odeslání přihlášky.

Další informace

Své dítě můžete přihlásit pomocí elektronické přihlášky.

Pro další informace pište na tabory@llkv.cz.

Program

Základna je na Svatém Linhartu, odkud se budeme vydávat na další výlety. S dětmi se budeme zábavnou formou učit o lese a jeho obyvatelích. Využijeme k tomu naučné stezky Lázeňských lesů Karlovy Vary (LLKV) – stezku siluetami zvířat, dendrologickou, stezku strašidel.

Navštívíme obory a seznámíme se se zvěří, která zde žije. Ukážeme si paroží a zjistíme, jak se jmenují jeho části, kdy a jak roste a proč ho zvířata shazují. Naučíme se poznávat obyvatele lesa podle stop.

Seznámíme se s prací lesních dělníků. Uvidíme, jak traktor přibližuje dříví, co dělá v lese kůň, a ukážeme si, jak se sází nový les.

Uvidíme, jak dále se dřevo zpracovává. Navštívíme manipulační sklad a dřevozpracující provoz.

Během celodenního výletu se vydáme k Černému jezeru u Odeře, kde se z dětí stanou rybáři, vyzkouší si nahodit prut a naučí se poznávat nejznámější druhy ryb. Samy si rozdělají oheň a opečou buřty.

Navštívíme lesní školku, kde se pěstují sazenice lesních dřevin určené pro další výsadbu. Děti poznají nevýznamnější dřeviny pěstované v lese.

Využijeme i dalších krásných míst lázeňských lesů, navštívíme Goethovu vyhlídku a svezeme se na zip-line. Zábavnou formou se naučíme anglicky pojmenovat základní jevy, rostliny a živočichy ve svém okolí.

Vedoucí lanového centra, profesionální horolezec a bývalý člen speciálních jednotek, děti naučí, jak přežít v přírodě s využitím pouze toho, co najdou ve svém okolí, rozdělají oheň křesadlem a uvaří si na něm svačinu.

Děti budou odměňovány táborovými penízky, za které si budou moci na konci tábora nakoupit drobné dárky. Rozloučíme se návštěvou lanového parku.

Další informace na llkv.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum