POEZIE & JAZZ

William Blake – Svět v zrnku písku

POEZIE & JAZZ

Vstupné

není uvedeno

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

V pokračování cyklu představí Poetická skupina Drahomíra a hudební skupina Jazz Apetit výbor z básnické tvorby anglického básníka, grafika a ilustrátora, filosofa a vynálezce, jednoho z nejvýraznějších a nejoriginálnějších představitelů raného romantismu v Anglii. Dílo Williama Blakea, v němž se prolíná tvorba básníka, mystika a vizionáře s tvorbou malíře a především kreslíře a grafika, si i v časovém odstupu půldruhého století uchovalo pozoruhodnou životnost.

Jeho význam jako jedné z nejvýznamnějších osobností romantismu ocenilo až 20. století. Blakeovo dílo zůstává živé těmi umělecky silnými hodnotami, k nimž jej jeho mystický názor podněcoval - odvahou přemýšlet samostatně o dogmatu, konkrétním a přitom filozofickým básnickým viděním a lidským zaujetím umělce, pro něhož příroda je mrtvá, není-li v ní člověk. Blake ovlivnil i mnohé umělce 20. století, výrazný je jeho odkaz i v popkultuře.

Jeho úvod k poetické báni Milton - text známý jako Jerusalem – zhudebnil v roce 1916 skladatel Hubert Parry a tato píseň se stala neoficiální hymnou Anglie.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum