Oslava 110 let lanovky Diana

Místo

Karlovy Vary

Vstupné

zdarma

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Oslavte s námi výročí naší lanové dráhy. Budem vám otevřena strojovna a s komentovanou exkurzí se dozvíte, jak vše funguje. Program bude pro děti i dospělé.

Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) připravuje další narozeninový den. Po nedávných oslavách sto patnácti let provozu lanovky na Imperiál, bude začátkem srpna slavit významné jubileum i lanovka na karlovarskou rozhlednu Diana.

„Tato lanová dráha je zhruba o pět let mladší než zmiňovaná lanovka z karlovarského Divadelního náměstí k hotelu Imperiál. Obě lanovky ale neodmyslitelně patří ke Karlovým Varům a tu vedoucí na Dianu každoročně využívají tisíce cestujících z řad lázeňských hostů, turistů i obyvatel Karlových Varů. Zkrátka všichni ti, kdo míří na nejznámější a nejnavštěvovanější karlovarskou rozhlednu,“ říká předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

Lanovka na Dianu prošla na začátku letošního roku částečnou rekonstrukcí, která bude pokračovat i v následujících letech. Letošní část rekonstrukce se týkala opravy kolegových svršků a odvodnění, cestujícím tedy nyní nabízí pohodlnější a klidnější svezení. Oslavy uvedení do provozu této lanové dráhy jsou v Karlových Varech naplánovány na sobotu 6. srpna. Připraven je i mimo jiné doprovodný program, jako např. kvíz pro děti, kdy za každé vyplnění mají děti do 15 let zdarma vstup do Motýlího domu, dále je pak připraveno malování na obličej nebo dočasné tetování, foto stěna, živá hudba, rozdávat se budou upomínkové předměty. Každý cestující obdrží ke své jízdence druhou jízdenku, která je pamětní, a zároveň slouží jako bezplatná jízdenka na lanovku Imperial. K dispozici bude dále dětské hřiště, mini-zoo a chybět nebude ani bezplatný vstup na rozhlednu nebo možnost zakoupit si občerstvení v místní restauraci.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum