Obnova Císařských lázní: město a kraj se dohodly na spolupráci

19. 3. 2021 | Z Karlových Varů

Karlovarský kraj a město Karlovy Vary budou společně pokračovat v revitalizaci Císařských lázní a v přípravě vestavby multifunkčního koncertního sálu. Víceúčelový sál v atriu budovy bude sloužit jako koncertní scéna Karlovarského symfonického orchestru (KSO). Symfonici zároveň budou mít v prostorách této národní kulturní památky kompletní zázemí.

„Dosud pracoval kraj na revitalizaci Císařských lázní a město na projektu vestavby koncertního sálu. Obě aktivity ale nebyly propojené. Domluvili jsme se proto se zástupci města v čele s primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou (ANO), že dále už chceme pokračovat společně,“ uvedl karlovarský hejtman Petr Kulhánek (za STAN).

„Za nezbytnou považujeme přímou spolupráci s architektem Martinem Hájkem, který připravil projekt vestavby koncertního sálu. Chtěli bychom vše směřovat k tomu, aby bylo možné v březnu zažádat o stavební povolení,“ pokračoval hejtman s tím, že hlavním nositelem a koordinátorem projektu bude kraj.

Působení KSO by se mělo stát součástí koncepce využití Císařských lázní po dokončení jejich revitalizace. „Současná situace v lázeňství a cestovním ruchu jasně ukázala, že musíme velmi detailně řešit budoucí využití památky s ohledem na její atraktivní nabídku pro návštěvníky a zároveň vzít v úvahu provozní náklady a jejich dopad do krajského rozpočtu,“ konstatoval náměstek hejtmana Vojtěch Franta (piráti). Kraj zahájil revitalizaci Císařských lázní za více než 800 milionů korun předloni v prosinci, přičemž stavební akce v letošním roce pokračuje druhou etapou.

Zdroj: Právo 
Autor: (vor)

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum