Minulost v současnosti

vzpomínky přicházejí a emoce ožívají (1968) aneb jak vzniká kniha

Minulost v současnosti

Vstupné

Není uvedeno

Termíny

4. 10. 2018 do 23. 11. 2018

Karlovy Vary, Ostrov, Jáchymov a Most. Zápisky. Psací stroj. Negativy. Fotografie. Vzpomínky. Vše tajně ukryté. Přijďte nahlédnout do vzpomínek Zdeňka Laštůvky a jeho manželky Alžběty. Dozvíte se, jak z poskytnutých materiálů vzniklo dílo zachycující události a atmosféru těch dní a nocí. Po padesáti letech se vzpomínky odkryjí 4. 10. 2018 od 17.00 na vernisáži výstavy.

Na výstavě bude možné nahlédnout do procesu tvorby autorky knihy Moniky (vnučky Zdeňka Laštůvky). "Od chvíle, kdy se mi dostaly do rukou materiály psané na stroji a negativy umístěné v sešítku, které doposud nikdo nevyvolal, jsem věděla, že to musím zrealizovat. Zápisky byly potřeba přepsat do elektronické podoby. Z negativů vytvořit pozitivy a fotografie přiřadit k textu. Měla jsem tu možnost být první, která negativy viděla v plné kráse a odhalila tím doposud skryté. Byla by škoda vše nechat jen v šuplíku."

Seznámíte se krok po kroku s tím jak vzniká kniha, co vše je k tomu potřeba a sami si v galerijní dílně vyzkoušíte retro technologie - psaní na stroji, kopírák, propisoty atd...Můžete nám na zdi galerie, která je součástí expozice, zanechat vzkaz jako lidé před 50 lety.

Výstava potrvá do 23. 11. 2018. Jste srdečně zváni!

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum