Milíře 2019

Vstupné

zdarma

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Mezinárodní setkání malířů v přírodě krušnohorské krajiny přineslo před pěti lety zásadní změnu – spojily se tehdy dvě aktivity. V Horní Blatné se totiž tradičně (od roku 2004) pořádal plenér pro české umělce – na inspirativní popud místního patriota, filosofa a básníka Jindry Konečného. A v roce 2014 hledali organizátoři novou stabilní lokaci pro rámec Milířů, tedy dlouholeté převážně česko‑německé akce. Náznak spolupráce už blatenská aktivita ostatně vyzkoušela v roce 2006, když se organizátor Eduard Milka domluvil s Františkem Tumpachem, tehdejším garantem tradiční akce z Krajské umělecké asociace Karlovy Vary, na propojení zdejších aktivit a Milířů pořádaných tehdy v německém příhraničním
městečku Schirnding. Jednalo se ale o kooperaci dvou podobných akcí „na dálku“, několik výtvarníků se zúčastnilo obou plenérů a výsledky byly konfrontovány až na společné výstavě v karlovarském Muzeu Zlatý klíč. Jak je ovšem z uplynulých šesti ročníků vidno, skutečné sloučení obou malířských workshopů je životaschopné a dnes už jaksi samozřejmé. Participující umělce z obou stran společné hranice láká do Horní Blatné nejen jímavý a trochu drsný charakter náhorní krajiny v okolí, ale i příjemné prostředí hotelu Modrá hvězda, kde jsou umělci ubytováni a zároveň zde mají zázemí pro tvorbu v případě nepřízně počasí.

Výsledná výstava v oblíbeném výstavním prostoru karlovarského hotelu Green House opět dokazuje kvalitu vystavených děl i rozdílnost přístupů zúčastněných umělců. Přitom je zároveň důkazem, jak při různorodosti stylů a výtvarné orientace funguje komunikace mezi nimi, jak jsou umělci schopni se navzájem inspirovat.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum