Letošní karlovarský vánoční stromeček je z Drahovic

24. 11. 2021 | Z Karlových Varů

Karlovy Vary mají svůj vánoční stromeček. Jeho dárcem je Jaroslav Kejzlar z Čechovy ulice v Drahovicích, kde stříbrný smrk u svého domu kolem roku 1985 zasadil. Vánoční atmosféru před karlovarským hotelem Thermal letos navodí smrk stříbrný z Čechovy ulice, městské části Drahovice. Tam ho jeho majitel Jaroslav Kejzlar před 36 lety zasadil. Jak sám řekl, žádnou zvláštní péči stromu nevěnoval, nechal ho svobodně růst jako v lese.

Slavnostní rozsvícení stromečku se s ohledem na vývoj pandemie a platná opatření neuskuteční, informoval Magistrát města Karlovy Vary na svých sociálních sítích. Stejně jako v loňském roce proběhne malý ceremoniál, který bude dostupný online na facebookovém profilu magistrátu nebo vánočních trhů.

Vánoční trhy

Vánoční trhy v Karlových Varech budou mít své centrum opět před Mlýnskou kolonádou. Konat se tam budou od 27. listopadu do 26. prosince 2021. Podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové z hnutí ANO město naváže na zkušenosti z loňského roku.

Vánoční strom a atrakce pro děti najdou návštěvníci u Thermalu. Připraveno bude také několik stánků s občerstvením, kde nebude chybět tradiční svařák ani vánoční sortiment. Dopravu na vánoční trhy zajistí mimo jiné autovláček.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum