Léto 2021. Otevře se bazén v Thermalu

14. 12. 2020 | Z Karlových Varů

Jedna z hlavních karlovarských atrakcí by měla za přibližně půl roku začít opět sloužit lidem.

KARLOVY VARY Už od roku 2014 je zavřený významný karlovarský cíl - bazén hotelu Thermal. V minulém týdnu ovšem začala oprava, na jejímž konci se komplex zaskví v novém. Už příští rok v červnu by podle plánu měl být otevřený bazén, od podzimu pak i saunové centrum. "Projekt kompletní modernizace financuje společnost Thermal-F. Kompletní investice bude zhruba 140 milionů korun," uvedl Zdeněk Vojtěch, mluvčí ministerstva financí, kterému karlovarský hotel patří. A bude mu patřit dál i bazénový komplex. Jeho provozovatelem ovšem bude na základě nájemní smlouvy společnost Saunia. Za opravený areál bude platit nájemné milion korun měsíčně. "To se dá ale ještě upravit, podle nákladů na provoz," naznačil Vladimír Novák, ředitel hotelu Thermal.

Rekonstrukce bazénové části je rozdělená do dvou současně probíhajících etap. "V polovině prosince začne projekt na snížení energetické náročnosti budovy opravou obou střech, teras a výměnou skleněných výplní," přiblížil postup mluvčí ministerstva financí. V druhé polovině ledna příštího roku se pak podle něj rozběhne modernizace bazénů, technologií a úprava interiérů. "Záměrem je dokončit hlavní část prací do začátku letní sezony 2021," zdůraznil Vojtěch.

Jenom saunové centrum, na které si veřejnost počká do podzimu příštího roku, bude mít kapacitu téměř 300 lidí. Bude tak obrovskou konkurencí pro daleko skromnější zařízení v Bazénovém centru, které patří městu. Do něj se vejde maximálně 25 lidí. "Věřím ale, že si naše sauny najdou svou klientelu. Třeba právě z lidí, kteří nemají rádi masové akce," uvedla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

Příští rok bude významný i pro ubytovací část hotelu Thermal. Ten je momentálně jak kvůli koronavirové pandemii, tak kvůli rekonstrukčním pracím uzavřený. Ředitel hotelu Vladimír Novák počítá s nájezdem provozu od května příštího roku. To už bude moci hotel hostům nabídnout 126 nových pokojů kategorie superior v posledních šesti podlažích. "Největší část rekonstrukce, snížení energetické náročnosti objektu, už máme za sebou. Vyměnila se vzduchotechnika, topení, systém chlazení, zavedli jsme i způsob zpětného získávání tepla z vřídelní a bazénové vody," přiblížil projekt Novák. Co se týká ubytovací části hotelu, vybavení nových pokojů nábytkem dokončí dodavatelská firma v prosinci.

Zvenku se na hotelu aktuálně nic neděje. To se ovšem změní v lednu, kdy se celý objekt skryje pod lešením. "Bude se dělat kompletní oprava pláště budovy. Ta bude po dokončení vypadat stejně jako v roce 1977, kdy se hotel Thermal otevíral," prozradil jeho ředitel. Na kompletní rekonstrukci hotelu je určená částka 580 milionů korun. Třemi stovkami milionů přispěl stát tím, že navýšil základní jmění hotelu. Dalších 148 milionů je ze Státního fondu životního prostředí. Tyto prostředky jsou určené na zmiňované snížení energetické náročnosti. Zbytek prostředků pak pokryje úvěr. "I kvůli nečekaným vícepracem se do stanoveného rozpočtu vejdeme jen tak tak. Ale během rekonstrukce jsme zjistili ještě další věci, do nichž je zapotřebí investovat. Na ty teď hledáme další finanční zdroje," naznačil ředitel Thermalu.

Autor: Petr Kozohorský
Zdroj: MF DNES

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum