Kvůli počasí město zvedne lávku přes Ohři u Meandru

16. 2. 2021 | Z Karlových Varů

Předpověď počasí počítá v příštích dnech s oteplováním, to znamená i tání sněhu. Vzhledem k jeho zásobám v kraji lze očekávat vzestup hladin toků. Město Karlovy Vary proto zdvihne lávku, která propojuje cyklostezku Ohře s volnočasovým areálem Meandru Ohře.

Lávka byla navržena tak, aby ji bylo možné v případě potřeby zvednout o 1,25 metru a dostat se tak nad hladinu stoleté vody (viz prezentace projektu z šestnáctého ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje - http://www.stavbykarlovarska.cz/cz/hlasovani/meandr-ohre-viceucelova-lavka-komunikace-a-parkoviste-228).

Jelikož se zvedání provádí mobilními hydraulickými zvedáky, je nutné tuto operaci provést ještě před tím, než voda stoupne natolik, že zamezí přístup k základům lávky.

Lávka bude od úterý 16. února zdvižena, a do odvolání tak bude nepřístupná pro chodce a cyklisty. Z meandru je možné uzavřenou lávku obejít po ulici Západní a přes Dvorský most.

Prosíme veřejnost o trpělivost a děkujeme za pochopení.

Vedení města zároveň okamžitě zadalo zpracovat změnu systému obsluhy lávky, tak aby ji bylo možno v budoucnosti zdvihat a spouštět operativněji.

Tisková zpráva Magistrátu města Karlovy Vary

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum