Křesadla v Karlovarském kraji už mají své majitele

21. 6. 2021 | Z Karlových Varů

V pátek večer byla již po dvanácté slavnostně udělena Křesadla za rok 2020 lidem z Karlovarského kraje, kteří nezištně pomáhají. Při slavnostním ceremoniálu bylo oceněno celkem 6 dobrovolníků.

Mezi oceněnými je Martin Čop za pomoc a obětavost při organizování a koordinování potravinové sbírky. Křesadlo obdržel také Petr Fiala za výrobu více než čtyř tisíc kusů ochranných štítů pro lidi v první v době pandemie a organizaci charitativní sbírky „Káva za dobrý skutek“. Cenu si během slavnostního večera odnesla rovněž Jitka Havránková za pomoc, obětavost a aktivní nasazení pro maminky - samoživitelky a jejich děti.

Porota vybrala z nominovaných i Josefa Hofbauera za dlouhodobou dobrovolnou činnost a nasazení v českém pohraničí, kde pravidelně finančně a věcně podporuje tamní sociálně slabé obyvatele. A vítězkami se staly také Petra Zábranová a Věra Luhanová za jejich obětavost, nadšení a energii, kterou pomáhají rodičům samoživitelům a rodinám v nouzi.

Držitele cen vybrala z celkem 21 nominací devítičlenná porota složená ze zástupců neziskových organizací, státní správy a samosprávy i sponzorů. Křesadlo je cena symbolická. Účelem je poděkovat dobrovolníkům za jejich přínosnou činnost a také zviditelnit dobrovolnictví. Křesadlo samotné je dílem uměleckého kováře z hradu Křivoklát a dokáže vykřesat skutečné jiskry.

Pořadatelem 12. ročníku udílení cen Křesadlo 2020 dobrovolníkům Karlovarského kraje je Mateřské centrum Karlovy Vary a Regionální dobrovolnické centrum Instand. Záštitu nad touto akcí převzal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Zdroj: ČRo - vary.cz | https://vary.rozhlas.cz/kresadla-v-karlovarskem-kraji-uz-maji-sve-majitele
Autor: Radim Jehlík

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum