Koronavirus - doporučení

15. 3. 2020 | Z Infocentra, Z Karlových Varů

Vážení návštěvníci Karlových Varů, lázeňští hosté a karlovaráci,

s vyhlášením nouzového stavu v celé České republice došlo k celkovému utlumení veškerých kulturních, společenských a sportovních akcí a aktivit. S ohledem na zdraví a životy nás všech toto nařízení v Karlových Varech respektujeme. V těchto dnech, kdy je společenský život omezený a ve svém důsledku velmi nevhodný, zachovejte prosím klid, nepanikařte, nemějte obavy z neznámého a naopak se začněte věnovat sobě, svým věcem, na které jste dosud neměli čas. Vzhledem k aktuálnímu nařízení vlády ČR a bezpečnostní rady státu bychom na vás rádi apelovali, abyste se zvážili jakýkoliv kontakt s ostatními lidmi na minimum. Tedy v práci, na nákupech dodržujte maximální hygienu, používejte ochranné pomůcky a kontakt i v rámci širší rodiny, omezte prosím na minimum. Pro většinu z nás jsou nejdůležitější naši blízcí, naše rodiny. Věnujte tedy volný čas a svou pozornost jim. Nebuďte lhostejní ke svým sousedům a známým, pokud potřebují s něčím pomoc, přidejte se k nim. Dodržujte však maximální možnou hygienu a používejte ochranné pomůcky. Pokud je nemáte, pomoc potřebným zprostředkujte případně realizujte bezkontaktně.

Nákupní centra se bohužel v posledních letech stala oblíbeným místem pro trávení volného času. V této situaci je jejich návštava naprosto nevhodná. V supermarketech se zdržujte prosím jen po dobu nezbytně nutnou pro nákup potravin a potřebného zboží. Venku, po ne úplně povedené zimě, začíná nádherné jaro. Předpověď počasí a lázeňské lesy, které obklopují naše město, přímo vybízejí k relaxaci, zdravým procházkám nebo jarním cyklistickým výletům. Okolí Karlových Varů nabízí opravdu pestrou škálu míst, které můžete navštívit. Jistě jste na mnohých z nich již dlouho nebyli. V pravidelných newsletterech Vám budeme zasílat tipy na zajímavá místa a další aktuální informace z města. Přihlásit se k odběru můžete níže. Pokud se budete zdržovat v lázeňských lesích, vyvarujte se prosím sdružování do větších skupin a řiďte se i zde nařízením vlády a bezpečnostní rady státu. V Pokud Vás to táhne ven, na zdravotní procházku, zvažte ji. Určitě se nescházejte s přáteli a pokud vyrazíte, vyberte takové místo, kde bude zcela liduprázdno a budete na čerstvém vzduchu jen vy. Buďte ohleduplní a zabraňte šíření nového viru - nejlépe tím, že se nenakazíte. 

Ne nadarmo naši předkové budovali rozsáhlé sítě více než 100 km lesních stezek. Již pánové Mattoni a Becher svého času prosazovali zdravý životní styl s dostatkem pohybu, pitnou kůru, procedury a střídmou, zdravou stravu. Pokud tak již nečiníte, je ideální čas začít s tím nyní. Zkuste se zaměřit na čerstvé potraviny, sezónní ovoce a zeleninu. I s ohledem na šířící se nový coronavirus je velmi důležité mít silnou imunitu. Tu podpoříte především vyváženou stravou a pravidelným pohybem.

Sledujte naše webové stránky a sociální sítě. Průběžně pro Vás připravujeme další tipy.

S přáním krásného jara a klidných dnů

Josef Dlohoš, ředitel INFOCENTRA MĚSTA Karlovy Vary

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum