Klíč k městu Karla IV.

54. ročník tradiční skautské městské hry

Klíč k městu Karla IV.

Místo

Karlovy Vary

Vstupné

zdarma

Termíny

7. 11. 2020 od 08.00

Místo: Karlovy Vary – Šibeniční vrch
Pod záštitou primátorky města Karlovy Vary Ing. Andrei Pfeffer Ferklové, MBA

Podrobné informace a přihláška: www.pristavorion.cz

V sobotu 7. 11. 2020 pořádá naše organizační jednotka Junák – český skaut, přístav ORION Karlovy Vary 54. ročník tradiční skautské městské hry Klíč k městu Karla IV.

Tato orientačně-recesní soutěž dětí vztahující se k historii a současnosti Karlových Varů a jeho zajímavostem probíhá pod záštitou primátorky města Karlovy Vary v centru města, soutěžící při ní na stanovištích v lázeňské zóně města a v lázeňských lesích v jeho nejbližším okolí plní recesní úkoly zaměřené na týmovou spolupráci, nejrůznější dovednosti a v neposlední řadě pobavení soutěžících a zodpovídají otázky týkající se historie i současnosti našeho města, jeho zajímavostí či významných osobností s ním spojených. Pro soutěžící je zároveň připraven doprovodný program. Účastní se jí skauti i veřejnost nejen z Karlových Varů a okolí, ale i z dalších měst Česka. Vítězné hlídky tradičně odměňujeme symbolickým povýšením do rytířského stavu od krále Karla IV., drobnými věcnými cenami, památečními klíči a dorty.

Soutěž čtyř až pětičlenných hlídek probíhá ve čtyřech kategoriích: skautky, skauti, žabičky a světlušky, vlčata. Registrace hlídek probíhá od 8:00 na Šibeničním vrchu, samotný start soutěže se odehraje v 9:00 tamtéž. Vyhlášení výsledků proběhne od 16:15 u Tržní kolonády. Součástí soutěže je i další doprovodný program.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum