Klíč k městu Karla IV.

53. ročník

Místo

Karlovy Vary

Vstupné

Není uvedeno

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

V sobotu 12. 10. 2019 pořádá organizační jednotka Junák – český skaut, přístav ORION Karlovy Vary 53. ročník tradiční skautské městské hry Klíč k městu Karla IV.

Tato orientačně-recesní soutěž dětí vztahující se k historii a současnosti Karlových Varů a jeho zajímavostem probíhá v centru města, soutěžící při ní na stanovištích v lázeňské zóně města a v lázeňských lesích v jeho nejbližším okolí plní recesní úkoly zaměřené na týmovou spolupráci, nejrůznější dovednosti a v neposlední řadě pobavení soutěžících a zodpovídají otázky týkající se historie i současnosti našeho města, jeho zajímavostí či významných osobností s ním spojených. Pro soutěžící je zároveň připraven doprovodný program. Účastní se jí skauti i široká veřejnost nejen z Karlových Varů a okolí, ale i z dalších měst Česka. Vítězné hlídky tradičně odměňujeme symbolickým povýšením do rytířského stavu od krále Karla IV., drobnými věcnými cenami, památečními klíči a dorty.

Soutěž čtyř až pětičlenných hlídek probíhá v pěti kategoriích: skautky, skauti, žabičky a světlušky, vlčata, benjamínci (předškoláci). Registrace hlídek probíhá od 8:00 na Šibeničním vrchu, zahájení se uskuteční v 8:45, samotný start soutěže se odehraje v 9:00 tamtéž. Vyhlášení výsledků proběhne od 16:15 u Vřídelní kolonády. Součástí soutěže je i další doprovodný program.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum