Karlovy Vary se připojí k boji proti mrtvici. Rozhledny se zabarví do růžova

14. 5. 2021 | Z Karlových Varů

Město Karlovy Vary a řada dalších se připojí k iniciativě upozorňující na problematiku cévní mozkové příhody, která je druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku. Světový den boje proti mozkové mrtvici letos připadne na sobotu 15. května.

Rozhledny v Karlových Varech, konkrétně Diana a Goethova vyhlídka, budou proto v sobotu večer osvíceny růžově. Právě růžová je totiž barvou projektu Čas je mozek, jehož posláním je informovat širokou veřejnost o příznacích mozkové mrtvice a možnostech včasné pomoci.

„Ani v době, kdy bojujeme s celosvětovou pandemií nemoci covid-19, nesmíme zapomínat na další závažná onemocnění. Mozková mrtvice zasáhne každoročně téměř 30 000 pacientů a má na svědomí více než 2 000 lidských životů,“ říká předsedkyně správní rady Nadačního fondu Čas je mozek, Štěpánka Loužecká.

„Karlovy Vary jsou městem zdraví, a proto jsme neváhali se ke kampani připojit. I jako lázeňské město říkáme, že prevence je vždy jednodušší, méně bolestivá a také méně nákladná, než léčení následků. To platí i zde,“ uvedla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

Autor: Naďa Krásná
Zdroj: https://vary.rozhlas.cz/karlovy-vary-se-pripoji-k-boji-proti-mrtvici-roz...

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum