Karlovarský symfonický orchestr Vám hraje na facebooku

26. 3. 2020 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

 Karlovarský symfonický orchestr se nyní nemůže se svými posluchači setkávat v koncertních sálech, přesto s nimi zůstává v hudebním kontaktu. Na facebooku KSO se každý den objevují krátká videa nebo fotografie jako hudební zdravice svým příznivcům. Jde o sólová vystoupení, o hudební dua manželů Pitrových a Ondráčkových, hraní s dětmi, nejpočetnější je kvartet manželů Rothbauerových a jejich dětí. V hraní s dětmi je zase velmi aktivní hráčka na lesní roh Petra Meierová, která poslala už osm krátkých skladeb pro trio lesních rohů, které tvoří se svými syny.

KSO na facebooku rovněž sdílí domácí koncertování svého šéfdirigenta, skladatele a klavíristy Jana Kučery, jehož pořady lze rovněž nalézt na kanálu youtube, stejně jako zajímavé odkazy na online vysílání koncertů různých hudebníků. Na webu KSO se rovněž objevují informace k jednotlivým, byť zrušeným koncertům pro ty, kteří si rádi něco o dílech a umělcích alespoň přečtou.

Abonentům KSO zase dopisem nabízí ředitel Petr Polívka možnost telefonických rozhovorů nejen o hudbě. „Můžeme si popovídat třeba o našich koncertech, můžete nám dát tipy na skladby, autory, umělce, které byste rádi slyšeli, vyprávět nám o dávno minulých koncertech KSO, které jste zažili, což pro ty, kteří jsou v orchestru teprve krátce, bude určitě zajímavé, ale třeba i o jiných věcech, než o hudbě,” píše ředitel.

A v neposlední řadě některé hráčky orchestru šijí roušky.

Zdroj: KSO

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum