Karlovarský symfonický orchestr hraje pod Vašimi okny

16. 5. 2020 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

Karlovarský symfonický orchestr bude opět možné slyšet živě. Na květen naplánoval několik koncertů nazvaných Novosvětská pod okny.

V koncertních sálech i přes uvolnění umožňující hudební produkce KSO zatím vystupovat nemůže, protože omezující podmínky, za nichž se takové vystoupení smí uskutečnit, neznamenají pro orchestr žádný zásadní posun v současné situaci. Proto se zrodila idea „koncertů pod okny“. A protože se 20. července 1894 uskutečnila v Poštovním dvoře v provedení zdejšího symfonického orchestru kontinentální premiéra proslulé Symfonie č. 9 e moll „Z Nového světa“ Antonína Dvořáka a Antonín Dvořák je s historií KSO a Karlovými Vary neodmyslitelně spjatý, byla volba repertoáru „koncertů pod okny“ jednoznačná.

Odehrávat by se měly zpravidla v pátek a sobotu, s přihlédnutím k předpovědi počasí. Termíny symfonici potvrdí vždy dva až tři dny před koncertem. Obecně bude platit, že pokud počasí neumožní koncert uskutečnit v pátek a sobotu, přesune se na čtvrtek, případně neděli. Doporučujeme sledovat web a Facebook KSO. Obyvatelé konkrétní lokality budou informováni dopředu letáky.

První koncerty „Novosvětská pod okny“ se uskuteční pod taktovkou šéfdirigenta Jana Kučery o víkendu 16. a 17. května.

V sobotu 16. 5. od 17 hodin se Novosvětská rozezní pod okny obyvatel Drahovic - Úvalská 2 - vnitroblok Úvalské

V neděli 17. 5. v 17 hodin se symfonici přestěhují na Růžový vrch - hřiště mezi Buchenwaldskou, Vodárenskou a Plešiveckou

Při špatném počasí se uskuteční koncert v neděli na Úvalské!

Další koncerty jsou plánovány na 22., 23., 29. a 30. května. Lokality a časy budou včas oznámeny na webu a Facebooku KSO.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum