Karlovarský Majáles zasáhne do dění celého města

12. 7. 2017 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

V Karlových Varech se v termínu 13. až 14.  července uskuteční historicky první ročník Karlovarského Majálesu, kde se představí jako headlineři kapely Mandrage nebo Dan Bárta & Illustratosphere. Majáles proběhne v areálu amfiteátru letního kina každý den od 16:00 a předcházet mu budou pouliční představení po celém městě. Ta budou probíhat po oba dny mezi 10 a 20 hodinou v rámci 6 buskerských spotů, kde se představí jak hudebníci, tak komedianti či akrobaté z celého světa.

Tradice majálesů už dorazila téměř do každého města, ale Karlovy Vary zůstali dlouho nepolíbené. Až nyní, v roce 2017 se město rozhodlo, že nápad na festival podpoří.  V termínech 13. až 14. července, tak v první části Karlovarského Majálesu vystoupí jako hlavní hvězdy kapely Mandrage s Dan Bárta & Illustratosphere. Aby toho nebylo málo, 26.8. se uskuteční třetí Majálesový den, který ozdobí headlineři Prago Union. To jsou ale pouze hlavní hvězdy a program bude doplněn o další více či méně známé kapely a interprety.

Nezanedbatelnou součástí celého programu budou pouliční vystoupení v centru města a na kolonádě. Vůbec poprvé se tak město Karlovy Vary rozhodlo, že pustí buskery, nebo-li pouliční umělce do svého centra a podpoří tak celou myšlenku buskingu.

V ulicích města se tak můžete těšit jak na hudební, tak především akrobatická, žonglérská a cirkusová představení od umělců z celého světa. Představí se například argentinské duo Eya y Compania, které předvede své umění akrobacie a pouliční komedie v jednom a postaví si v centru svojí 6 metrovou hrazdu. Dále se ukáže trio žonglérů a pouličních komediantů z Chile Cesar Circo, Pipe Rani a Hiram Meza nebo španělské duo vrhačů nožů, cirkusáků a kouzelníků Cotzani & Wendy. Hudební složku pak zastupují čím dál více známí buskeři Tabasker hrající směsici klezmeru a folklórních melodií nebo indie rocková kapela Her English Blood. „Je to šance ukázat Karlovarskému publiku a představitelům města, že i Karlovy Vary by se mohli po vzoru například Plzně postavit pozitivně k fenoménu pouličního umění a nechat tak vylepšit atmosféru centra města a Kolonády,“ říká Karel Pánek, předseda spolku CONEXIS z.s., který akci spolupořádá.

Přesný program buskerských zón a další informace o Karlovarském Majálesu budou zveřejněny na facebookovém profilu a události Karlovarského Majálesu zde:

https://www.facebook.com/Maj%C3%A1les-Karlovy-Vary-236094533538536/

https://www.facebook.com/events/794046050771751/

Pořadatelem buskerských zón je spolek CONEXIS z.s., který je zároveň pořadatelem festivalu pouličních umění v Plzni – Pilsen Busking Festu.

Velice podařené a sdílené aftermovie z loňského ročníku si můžete pustit zde:

https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest/videos/vb.248326328851912/469368383414371/?type=2&theater

Více informací o festivale: www.buskingfest.cz

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum