Jeden svět – Z místa, kde žijeme, Z vězeňských spisů

Jeden svět – Z místa, kde žijeme, Z vězeňských spisů

Vstupné

volný

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Dvě výstavy, které se uskuteční v rámci Mezinárodního festivalu filmů o lidských právech jeden svět, spojuje společné téma – příběhy lidí, které poznamenalo komunistické bezpráví a zvůle. Obě výstavy se tak vzájemně prolínají.

Organizace Člověk v tísni vyzývá každoročně studenty, aby ve svém okolí našli pamětníky, jejichž životy poznamenalo komunistické bezpráví, a aby zdokumentovali jejich příběhy. Mladí lidé, kteří se už narodili do svobody, se setkávali s těmi, jež většinu života prožili v komunistické diktatuře. Vznikl dialog dvou životních zkušeností. Ze shromážděných materiálů vznikla řada prací, tato výstava přibližuje prostřednictvím fotografií a textů „příběhy z míst, kde žijeme“.

Druhá část výstavy představuje prostřednictvím postav s portréty některých z obětí komunistického bezpráví. Jedná se o portréty z vězeňských spisů pořízené policejními fotografy – fotografie žen i mužů, lidí ve studentském věku i těch, kteří mohli být jejich prarodiči, lidí prostých i vzdělaných, z velkých měst i malých vesnic. Všichni se stali oběťmi totalitní justiční zvůle. A ještě něco pro ně bylo společné – odvaha, nezlomnost, mravní síla.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum