Galerie nachystala atraktivní expozice i za zavřenými dveřmi

13. 4. 2021 | Z Karlových Varů

Galerie umění Karlovy Vary má pro Vás atraktivní expozice – bohužel stále ještě za zavřenými dveřmi. Před nedávnem hlavní budově dokončili instalaci výstavy Vladislava Mirvalda, význačného představitele českého geometrického a konstruktivního umění, vynálezce řady originálních výtvarných postupů. Výstava s názvem „Dnes přilétli špačkové“ je výjimečná především propojením krajinářské a pozdější geometrické a tvorby. Můžete se zde těšit mimo jiné na geometrická moiré rozkmytávající optické vjemy a slavné Rombergovy křivky, které v autorově podání vznikaly ještě v době analogové.

V dnešní době už pravděpodobně nenajdeme nikoho, kdo by se pokusil o podobně dokonalé zpracování bez využití počítačové techniky. Zasvěcený komentář kurátorky Martiny Vítkové spolu s ukázkou výstavy si můžete poslechnout na galerijním facebookovém profilu. V Interaktivní galerii Becherova vila je od 25. března připravena výstava „Ohlédnutí II“, předního českého precizionisty, Tomáše Bíma, který vás dozajista osloví svým poetickým, přívětivým a výrazně barevným vyobrazením míst zdánlivě běžného života, na kterých se čas na moment zcela zastavil.

K současné výstavě „Křemílek, Vochomůrka, Rákosníček a další bytosti z pohádkového světa Zdeňka Smetany.... a ještě mnoho dalšího“ je pro vás aktuálně připravena ke zhlédnutí na facebookovém profilu IGBV komentovaná online prohlídka.

Zdroj: Karlovarské radniční listy

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum