Evropské centrum přírodních pivních lázní

vybavení restaurace

  • Bezbariérový

  • Dětský koutek

  • Jídlo na dovoz

  • Letní terasa

  • Parkoviště

  • Polední menu

  • Wi-Fi

Kontakt

Tel.: +420 727 833 309
E-mail: pplazne@seznam.cz
Web: http://eurocentrum-pivnilazne.cz/cz/

Evropské centrum přírodních pivních lázní s.r.o.
Nivy 4
Děpoltovice 362 25

Poloha restaurace

Mapa hotelu

Evropské centrum přírodních pivních lázní
Evropské centrum přírodních pivních lázní s.r.o.
Nivy 4
Děpoltovice 362 25

Navštivte nás

Pondělí 10:30 - 21:30
Úterý 10:30 - 21:30
Středa 10:30 - 21:30
Čtvrtek 10:30 - 21:30
Pátek 10:30 - 21:30
Sobota 10:30 - 21:30
Neděle 10:30 - 21:30

Evropské centrum přírodních pivních lázní se nachází 6 km od Karlových Var v krajině, která díky svému rázu vybízí lidi k odpočinku již několik století. Do Karlových Var odtud vede malebná cesta podél říčního potoka přes hustý krásný les. Tento dům postavil v roce 1810 německý hrabě pro své hosty-lovce. Odtud se jezdili léčit minerální vodou do Karlsbadu (Karlovy Vary). Klenby, žulové sloupy v sále, velký krb a křišťálové lustry evokují interiér počátku 19. století.

Pramen vody, který vytéká ze skály, se používal k přípravě jídla a chlazení nápojů. Nacházel se přímo ve sklepě. Budova byla postavena kolem pramene.

V nevelkém rybníce jsou kapři. Lze je lovit na udici. Pstruzi žijí v jiném velkém rybníce, který se nachází nedaleko. Ulovená ryba se zapéká starodávným způsobem ve vertikální peci na bukovém dřevě v restauraci „Staroslovanská kuchyně“. A takovéto pece rozpálené doběla jsou tady dvě. Současně zde můžete ugrilovat až 15 kg masa z jelena, divočáka, hovězího, berana, bažanta, křepelky, slepice, lososa a zeleniny. Jídla jsou velmi dobrá, šťavnatá, s neopakovatelnou lehkou uzenou vůní. Tak vařili naši předkové před 2000 lety. Proto se kuchyně nazývá staroslovanská. Kaše z ječmene a pohanky se zvěřinou, hovězím a houbami pocházejí rovněž z této doby. Na jejich chuť se již zapomnělo.

Dávní Slované stejně jako Germáni vařili silné kvalitní pivo. „Evropské centrum přírodních pivních lázní“ zachovalo i tuto tradici. V německém zařízení se zde rodí tři druhy 14% piva. Je to Karlovarské světlé „Starý hrad“, Karlovarské tmavé „Starý hrad“ a polotmavé „Karlsbader Beer“ – jen voda, slad, chmel a droždí nejvyšší kvality. Způsob vaření piva je infuzní, což je pro Čechy netypické, ale rozšířené v Německu. Pivo je chutné, proto je jeho intenzita pro hosty zpočátku nevýrazná. Tmavé pivo se díky našim dlouhodobým experimentům podařilo vytvořit jemné a bez hořkosti. Toto skvělé tmavé živé nefiltrované a nepasterizované pivo, které si uchovalo všechny své vitamíny a prvky, se přidává do pivních koupelí.

Po koupeli v našich pivních lázních pocítíte požadovaný efekt: Vaše pokožka bude sametová. Je tomu díky tomu, že je vodní roztok skutečně živého nefiltrovaného piva nasycen proteiny, uhlovodíky, celým spektrem aminokyselin a vitamínů (především skupiny B), organickými kyselinami a prvky (železo, draslík aj.).

Teplý pivní roztok s bublinkami vzduchu čistí pokožku, otevírá póry, odvádí z organismu toxiny a dodává organismu všechny v pivě obsažené užitečné látky; masíruje celé tělo, odstraňuje svalové napětí, prohřívá klouby. Zlepšuje se srdeční činnost a činnost celého krevního oběhu. Aeromasáž zlepšuje regeneraci pokožky a zvyšuje její elasticitu, napomáhá hubnutí, reguluje nadměrné pocení, normalizuje arteriální krevní tlak, má pozitivní vliv na potenci. Harmonizuje se tak funkce celého organismu, obnovují se životadárné síly člověka a posiluje se imunita.

Dřevěné stěny a stropy kolem koupelí a příjemná aromaterapie pomáhají se naladit na odpočinek. Po 30-timinutové koupeli lze kvůli umocnění relaxačního efektu ležet na lehátku při poslechu příjemné hudby a pohodlně se zachumlat do deky. Naše výzkumy prokázaly, že k dosažení trvalého efektu je dobré absolvovat kurz z pěti procedur, s přestávkami i během jednoho dne.

Kontraindikací pivních koupelí není příliš mnoho a jsou přiměřené. Jsou to těžké formy hypertonie, stavy po operacích srdce a těhotenství. Děti ve věku 5 až 15 let musí být v doprovodu dospělých.

Hosté mají k dispozici 9 luxusních pokojů v hotelu s postelemi, od klasických až po 2x2 metry. Je zde les, pole, hory, zvěř, ptáci. Pro lidi, kteří chtějí splynout s přírodou, nenajdete krásnější místo. Je zvlášť pohodlné pro automobilisty. Úžasná a přitom užitečná pivní lázeň, skvělé pivo z domácího pivovaru, aromatická jídla z kouzelné pece, večerní procházky lesem – není to snad ideální program pro víkendový odpočinek nebo výlet?

Je zde k dispozici 20 dřevěných koupelí pro dva (na přání i pro jednoho) a jedna velká pro celou skupinu. Každý, kdo se koupe, dostane sklenici piva (jednoho ze tří druhů) i pro vnitřní potřebu. Je to jediné místo v Evropě, kde turisté z plného autobusu (max. 60 osob) mohou za 3 hodiny vyzkoušet opravdové pivní lázně s aeromasáží, ochutnat speciálně připravené jídlo a vyzkoušet originální Karlovarské pivo.

Cena procedur v pivních koupelích

  • 2-místná koupel pro jednu osobu – 1290 Kč (49 Euro)
  • 2-místná koupel pro dvě osoby – 1790 Kč (69 Euro)
  • velká koupel pro skupiny do 6 osob – 4490 Kč (169 Euro)

Naše specialita

Talíř pro cestovatele

Talíř pro cestovatele (900 g)

Vepřový šašlik, domácí pečené brambory, zeleninový salát, nakládaná cibule, staroslovanské pečivo, domácí rajčatová omáčka

292 Kč

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum