Edukační programy pro děti a mládež

KSO připravuje hudební pohádky

Místo

Karlovy Vary

Vstupné

zdarma

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

V této epidemické době bohužel zůstávají koncertní sály Karlovarského symfonického orchestru pro publikum stále zavřené. Nemůžou se tedy konat ani pravidelné výchovné koncerty pro děti, proto vzniká cyklus pohádek, který seznámí děti s různými nástroji symfonického orchestru. V pohádce O Vandru se děti společně s basou a trubkou vydají do světa na zkušenou. V pohádce O Jednom svazku zjistí, že než fagot zazpívá svým krásným hlasem, musí se složit. Jeden těžký den prožijí děti s malým Houslíkem v pohádce O Zatraceném smyčci. Flétny se představí v pohádce O Vrbovém proutku. A ta O Sedmi strunách vypráví o vzniku jednoho z největších nástrojů symfonického orchestru.

Pohádkami provází osvědčený vypravěč Viktor Braunreiter, který si tentokrát pozval na pomoc svoji zbrusu novou kolegyni, slečnu Symfonožku.

Každá pohádka má na závěr malý kvíz, a tak mohou děti (ale i dospělí) vyzkoušet, jak byly při sledování příběhů pozorné. První dvě pohádky byly poslány do světa před vánoci a už jen čekají, až se na ně všichni, nejen děti, podívají.

Pohádka O Vandru

Pohádka O Jednom svazku

Pohádka O zatraceném smyčci

Pohádka O třesku plesku

Pohádka O 7 strunách

nebo na Youtube KSO

www.youtube.com/channel/UCuZTo9Xn7AEs_hzdfOjRd9w/featured

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum