Diagnostický průzkum odhalil problém na Festivalovém mostě

29. 12. 2020 | Z Karlových Varů

Vedení Karlových Varů muselo zajistit omezení provozu na spojnici mezi Císařskými Lázněmi a Grandhotelem Pupp. Stav mostu je natolik špatný, že bude muset dojít k jeho demolici a stavbě nového.

„Provoz na Festivalovém mostě v Karlových Varech je omezený. Jízda po spojnici přes Teplou mezi Císařskými lázněmi a Grandhotelem Pupp je svedena do jednoho jízdního pruhu vedeného středem komunikace. Zatížitelnost mostu byla snížena na 8,2 tuny,“ uvedla mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá s tím, že výhradní zatížitelnost pro jedno vozidlo na mostě byla stanovena na 10,6 tuny, aby mohlo být zachováno zásobování ulice Stará louka.

Pro pěší je most zcela uzavřen a chodci mohou využít k přechodu řeky Teplé nedaleké Labitzkého lávky.

„Důvodem omezení je technický stav Festivalového mostu. Diagnostický průzkumu provedený na přelomu října a listopadu letošního roku potvrdil špatný stav, kdy již není možné prodloužit životnost dopravní stavby běžnou údržbou. Most je nutno zásadně zrekonstruovat,“ doplnil náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík (ODS). 

Město proto nechá v příštím roce zpracovat projektovou dokumentaci a v roce 2022 by pak mělo dojít k samotné rekonstrukci Festivalového mostu. Vedle Festivalového mostu se plánuje i rekonstrukce mostu u Letního kina a mostu v Rolavské ulici. Stavba nového Dvorského mostu je již připravena a bude zahájena na začátku příštího roku. Problematický je ale i stav Chebského mostu a důkladná diagnostika čeká most Ostrovský.

„Řešíme i stav Drahovického mostu, který je dlouhodobě pro dopravu uzavřen a rovněž není v dobrém stavu. Není moc reálné, že by se sem doprava vrátila. Proto se pracuje i s myšlenkou most zbourat a postavit místo něj pouze lávku pro pěší,“ dodal náměstek primátorky.

Zdroj: https://karlovarska.drbna.cz/zpravy/doprava/2760-diagnosticky-pruzkum-od...

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum