Den otevřených dveří

Den otevřených dveří - plakát

Vstupné

zdarma

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

České umění 20. století jako inspirace pro tvůrčí výtvarné dílny, hry, animace. Komentovaná prohlídka, malba v plenéru, divadelní představení. Pořádáno ve spolupráci se ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře, ZUŠ Antonína Dvořáka a za podpory Statutárního města Karlovy Vary.

Karlovarská galerie umění připravila na poslední květnovou neděli další Den otevřených dveří. Kromě volného vstupu do všech výstavních prostor je přichystán program pro dětské i dospělé návštěvníky, na jehož koncepci se spolupodílely obě karlovarské základní umělecké školy. Akci zahájí děti ze ZUŠ Antonína Dvořáka a ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře úvodním koncertem. Většina dalších aktivit bude především výtvarně zaměřená – jako inspirace poslouží výstava Umění, splín a smích tváří v tvář absurditě, která prezentuje díla zhruba třicítky umělců narozených v letech 1939 – 1953 (např. K. Gebauer, I. Kafka, M. Knížák, J. Kovanda, J. Načeradský, M. Rittstein, J. Sopko, V. Stratil). Právě k této různorodé výstavě obrazů, plastik, happeningů a instalací proběhnou v průběhu celého odpoledne tvůrčí dílny, hry a animace – v sálech budou připravena oddělená tvůrčí stanoviště, kde se budou moci zapojit děti i dospělí. Uskuteční se také komentovaná prohlídka stálé expozice s tematickým zaměřením. Vyvrcholením celého dne bude divadelní představení vynikajícího loutkohereckého souboru Comedia dell‘ arte z Českých Budějovic. Pohádka O zvědavém slůněti plná humoru a písniček na motivy Kiplingovy bajky potěší především dětské diváky.

Více na www.galeriekvary.cz

Program

13.00 | koncert žáků ZUŠ Antonína Dvořáka a ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary – Rybáře
13.00 - 17.00 | volné prohlídky výstavních sálů galerie, s doprovodným programem, kterého se můžete aktivně zúčastnit
13.30 - 17.00 | výtvarné hry pro malé i velké návštěvníky inspirované probíhající výstavou a díly ze stálé expozice českého umění 20. století
14.00 | komentovaná prohlídka stálé expozice
17.15 - 18.00 | O zvědavém slůněti, loutkoherecká pohádka s humorem a písničkami

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum