Demolice mostu u karlovarského Puppu počká, začne až po festivalu

9. 6. 2022 | Z Karlových Varů

Až po skončení 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu začne v sousedství Grandhotelu Pupp demolice Festivalového mostu mezi Císařskými lázněmi a Grandhotelem Pupp. Původní harmonogram prací tak doznal změn. V době konání festivalu už totiž měla být stávající konstrukce minulostí.

„Aktuálně běží odvolací lhůta,“ řekl po schválení výsledků výběrového řízení na dodavatele stavby náměstek primátora Petr Bursík.

Městskou zakázku získala společnost Strabag za necelých 26 milionů korun bez daně. Po vypršení odvolací lhůty už bude téměř polovina června, takže snést vysloužilou mostní konstrukci do festivalu už by dodavatel nestihl. Na 25 týdnech vyčleněných pro stavbu se ale podle Bursíka nic nemění.

Do začátku festivalu tak dodavatel bude pracovat na provizorním přemostění říčky Teplé v těsném sousedství stávajícího mostu. Bude mít nosnost 30 tun, takže bez problémů unese i autobusy.

Ačkoliv do festivalového dění demolice mostu nezasáhne, i tak nebude o komplikace v karlovarské dopravě nouze. Tou nejzásadnější bude avizovaná rekonstrukce Bezručovy ulice v úseku od křižovatky s Havlíčkovou po někdejší restauraci Jaro.

„V plánu není jen oprava povrchu komunikace, ale i zpevnění svahu nad bazénem hotelu Thermal,“ upřesnil Bursík.

Se stavbou budou spojená omezení v dopravě. „Ve směru od Havlíčkovy ulice směrem k Jaru povede normálně, i když po zúžené vozovce. V opačném směru pak bude doprava odkloněná do ulice 5. května,“ nastínil změny náměstek Bursík. Tento stav by podle záměru měl trvat 30 týdnů.

V těsném sousedství Císařských lázní nedávno přibyla také nová Goethova lávka. Jeřáb ji usadil v polovině března. Autoři nové podoby železné, více než devatenáctitunové konstrukce přitom měli k dispozici pouze dobové fotografie. I když nejde o přesnou kopii, její podoba se výrazně blíží originálu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/demolice-bourat-festival-most-film-hotel-pupp-cisar-lazne.A220608_668359_vary-zpravy_ba

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum