Biblické písně

Dvořákův karlovarský podzim

Vstupné

250 Kč

Termíny

Momentálně nejsou naplánované žádné termíny.

Biblické písně otevřou Dvořákův karlovarský podzim
Netradičně odpoledním koncertem zahájíme letošní ročník festivalu Dvořákův karlovarský podzim, který se nese ve znamení 180. výročí narození Antonína Dvořáka. V sobotu 18.9. v 16 hodin vás zveme do kostela sv. Petra a Pavla Církve československé husitské. Představí se sólista Slovenského národního divadla basista Gustav Beláček spolu s vynikajícím polským varhaníkem Waclawem Golonkou. Těžištěm programu bude kompletní provedení Biblických písní doplněné o varhanní díla Dvořákových současníků. V kostele sv. Petra a Pavla se nacházejí jedny z nejvzácnějších varhan v regionu, které přesně odpovídají interpretaci skladeb romantických autorů.

Další festivalový koncert bude následovat v neděli 19.9. – za příznivého počasí se v 15 hodin rozezní Mlýnská kolonáda tóny Dvořákovy 9. symfonie „Z Nového světa“.

Program

Johannes Brahms
Preludium a fuga g-moll
Felix Mendelssohn-Bartholdy
Sonáta č. 5 D dur op. 65
Antonín Dvořák
Biblické písně op. 99

Gustav Beláček – bas
Wacław Golonka – varhany

Dva vynikající umělci - polský varhaník, nositel mnoha ocenění Waclaw Golonka, který již vystoupil ve spoustě zemí Evropy i Asie, také v jižní Africe nebo USA a sólista opery Národního divadla v Bratislavě, mezinárodně uznávaný pěvec Gustáv Beláček se představí v Karlových Varech.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum