Až naprší a neuschne – přednáška o hospodaření s dešťovou vodou

3. 2. 2020 | Z Karlových Varů, Zajímavé akce

10 000 let historie architektury se dá shrnout jako snaha o to udržet dešťovou vodu venku. V posledních 20 letech se přidalo druhé téma - jak alespoň část dešťových srážek dostat dovnitř, či udržet na pozemku. KAM KV° (Kancelář architektury města Karlovy Vary) zve veřejnost na přednášku architekta Petera Bednára, který 4. února od 18 hodin promluví v KAMu o hospodaření s vodou.

Přednáška je shrnutím patnáctiletého designově-orientovaného výzkumu architekta Petera Bednára ze společnosti Jakub Cigler Architekti v navrhování lidských sídel v USA, Holandsku a České republice a má za cíl představit jiný pohled na hospodaření s dešťovou vodou v měřítku budov, pozemku, veřejných prostranství, čtvrtí, měst a krajiny.

Současný systém hospodaření s dešťovou vodou je drahý, nedostatečně chrání zdraví a majetek, zatěžuje infrastrukturu nadměrným množstvím znečištěné vody a hlavně neodstraňuje příčinu problému, ale řeší jeho následky na území a úkor někoho, kdo problém nezpůsobil. Jak lépe naše města připravit? Na tyto a další otázky odpoví odborník už 4. února od 18 hodin v Kanceláři architektury města Karlovy Vary na náměstí Dr. M. Horákové. Přednáška je zdarma a není nutné se registrovat dopředu.

ÚTERÝ 4. 2. v 18:00
KAM KV°, nám. Dr. M. Horákové 2041, Karlovy Vary
Přednáška: Až naprší a neuschne – lepší města pro nejistou budoucnost

  • B. arch Peter Bednár (Jakub Cigler Architekti)
    Přednáška je shrnutím patnáctiletého designově-orientovaného výzkumu architekta Petera Bednára (Jakub Cigler Architekti) v navrhování lidských sídel v USA, Holandsku a České republice a má za cíl představit jiný pohled na hospodaření s dešťovou vodou v měřítku budov, pozemku, veřejných prostranství, čtvrtí, měst a krajiny.

O karlových varech

Karlovy Vary mají světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě.

Více o Karlových Varech

Pomůžeme vám

Web provozuje Infocentrum Karlovy Vary, zavolejte nám či napište.

Kontakt na Infocentrum